Psikolojik Danışmanlık

Psikoloji dalında bir çok değişik teori ve çalışma şekli bulunmaktadır. Ben psikodinamik terapi konusunda eğitim aldım. Bu geniş başlığın altına bir çok teori girmektedir.

Benim için psikodinamik çalışmanın anlamı, bilinçaltımıza ve rüyalarımıza önem vermek ve bir problemin altında yatan sebebi anlamaktır. Sadece bir duyguyu veya davranışı değiştirmektense, bunların çıkış noktasını belirlemektir.

Terapi sırasında empatik ama nötr bir şekilde çalışıyorum. “Nötr” olmak, “hiç konuşmamak” anlamına gelmez. Bana danışan kişinin hayatını nasıl yaşaması gerektiği konusunda bir yargım olmadığı anlamına gelir. Başkalarının kendi davranışlarını anlamalarına yardımcı oluyorum. Bir problem anladıktan sonra onu değiştirmeye yönelik adımlar atmak veya atmamak her zaman o kişinin kararıdır.

Evlilik ve çift terapisi, travma, PTSD (Travma Sonrası Stress Bozukluğu), aile içi şiddet, kültürel sorunlar, madde bağımlılığı, yeme bozuklukları, depresyon ve kaygı konularında eğitimim ve klinik tecrübem var.

Yetişkin bireylerle veya çiftlerle çalışıyorum. Çocuk veya ergenler için terapist arayanlara meslektaşlarımın isimlerini verebilirim.

Terapi seansı 50 dakika sürer, çiftler daha uzun görülebilir.