Homeopatide Nasıl Ürün Önerilir?

Homeopatik ürünler, mineraller, bitkiler veya hayvanlardan elde edilir (bu ürünlerin yapımında büyük çoğunlukla hayvanlara veya doğaya zarar verilmez , ürünler hayvanlar üzerinde test edilmez. Vejetaryanlar iç rahatlığı ile kullanabilirler). Özel laboratuvarlarda sadece homeopatiye özgü bir yöntemle hazırlanır. Bu yöntemin bir aşaması, ürünün yapıldığı maddenin tekrar tekrar sulandırılmasıdır. Sulandırma sürecinin sonucunda ürünlerin içinde yapıldığı maddeden, kimyasal birşey kalmaz, sadece o maddenin enerjisi kalır.

Bu yüzden homeopatik ürünler güvenlidir, yan etkileri yoktur, bedene zarar vermez ve bağımlılık yapmaz. Madde bağımlılığı olanlar, hamile kadınlar, çocuklar güvenle kullanabilirler. Hayvanlar da homeopatik degerlendirmeden fayda sağlayabilir.

Ürünlerin İçeriği

Homeopatik ürünlerde genelde sadece bir madde, bazılarında da iki madde karıştırılmış olabiliyor. Neden yapılmış olursa olsun, homeopatik ürünler tamamen doğal bir hale getiriliyor, kimyasal hiç bir şey, hatta doğal hiç bir şey de kalmıyor. Yani aldığınız tabletin veya sıvının içinde sadece o maddenin enerjisi kalmış oluyor.

Homeopatik ürünler yapıldıkları ülkelerde sağlık ve gıda bakanlıklarının onayından geçiyor ve reçetesiz satılıyor.